Gdzie należy przechowywać oryginał testamentu lub trustu po jego sporządzeniu? Polski Adwokat -St. Petersburg, FL

Gdzie należy przechowywać oryginał testamentu lub trustu po jego sporządzeniu? Odpowiada Polski Adwokat  -St. Petersburg, FL - Agnieszka Piasecka, Esq.

Gdzie należy przechowywać oryginał testamentu lub trustu po jego sporządzeniu? Odpowiada Polski Adwokat  -St. Petersburg, FL – Agnieszka Piasecka, Esq.

Oryginalny dokument testamentu lub trustu jest własnością osoby, która go sporządziła. Dokument ten należy przechowywać w miejscu, gdzie będzie on zabezpieczony przed zniszczeniem, pożarem, kradzieżą itp. Należy pamiętać, że fizyczne zniszczenie lub zagubienie oryginału testamentu może być na Florydzie równoważne z jego unieważnieniem, jeżeli nie zachowała się żadna kopia i brak jest świadków co do treści testamentu. Można na przykład umieścić testament w sejfie bankowym lub w przeciwpożarowym sejfie w domu. O lokalizacji dokumentu należy powiadomić wykonawcę testamentu/beneficjariusza trustu aby w chwili śmierci mogli szybko uzyskać dostęp do dokumentu. Osoby, które zostały wydziedziczone nie powinny mieć dostępu do tych dokumentów.

* Powyższa informacja ma charakter wyłącznie edukacyjny i w żadnym wypadku nie stanowi ani nie zastępuje porady prawnej

W celu uzyskania dodatkowych informacji po polsku zadzwoń aby umówić się na pierwszą BEZPŁATNĄ konsultację prawną:

727-538-4171

813-786-3911

Lub kliknij na poniższy link:

Prawo Spadkowe / Testamenty i Trusty na Florydzie – Pytania i Odpowiedzi