Testament czy Trust – Jakie są wady ustanowienia trustu? Polski Adwokat -St. Petersburg, FL

Jakie są wady ustanowienia trustu? Odpowiada Polski Adwokat  -St. Petersburg, FL - Agnieszka Piasecka, Esq.

Testament czy Trust – Jakie są wady ustanowienia trustu? Odpowiada Polski Adwokat  -St. Petersburg, FL – Agnieszka Piasecka, Esq.

1.  Wyższy koszt i bardziej skomplikowana procedura sporządzenia. Trust to skomplikowany dokument prawny, który powinien być na Florydzie przygotowany przez wykwalifikowanego prawnika. Sporządzenie trustu wymaga kompetencji i czasu, tak więc koszt przygotowania trustu jest wyższy niż koszt sporządzenia zwykłego testamentu. Dokument trustu może również odstraszać laików skomplikowaną treścią i dużą zawartością trudnych do zrozumienia terminów prawnych.

2.  Formalne wymogi „zasilenia” trustu majątkiem poprzez przeniesienie tytułu własności. Do ważności trustu wymagane jest przepisanie tytułu własności pewnych składników majątku na trust. Dotyczy to między innymi np. nieruchomości oraz kont bankowych, w których należy zmienić tytuł własności na trust.

3.  Zwykły trust nie chroni przed kredytorami. Istnieje mit, że aby uchronić się przed kredytorami, wystarczy ustanowić trust. W przypadku trustów, nad którymi założyciel trustu ma podczas swojego życia pełną kontrolę (poprzez możliwość zmiany i odwołania trustu) nie jest to prawda.

4.  Postępowanie spadkowe może wciąż być konieczne co do niektórych składników majątku. Jeżeli w chwili śmierci zmarły pozostawił choć jeden składnik majątku poza trustem tzn. nie przepisał tytułu własności na trust, to postępowanie spadkowe może wciąż okazać się konieczne. 

* Powyższa informacja ma charakter wyłącznie edukacyjny i w żadnym wypadku nie stanowi ani nie zastępuje porady prawnej

W celu uzyskania dodatkowych informacji po polsku zadzwoń aby umówić się na pierwszą BEZPŁATNĄ konsultację prawną:

727-538-4171

813-786-3911

Lub kliknij na poniższy link:

Prawo Spadkowe / Testamenty i Trusty na Florydzie – Pytania i Odpowiedzi