Testament czy Trust – Jakie są wady ustanowienia testamentu? Polski Adwokat -St. Petersburg, FL

Jakie są wady ustanowienia testamentu? Odpowiada Polski Adwokat  -St. Petersburg, FL - Agnieszka Piasecka, Esq.

Testament czy Trust – Jakie są wady ustanowienia testamentu? Odpowiada Polski Adwokat  -St. Petersburg, FL – Agnieszka Piasecka, Esq.

1.  Testament musi przejść na Florydzie przez kosztowne i długotrwałe postępowanie spadkowe. Początkowo niski koszt sporządzenia testamentu, „przerzuca się” na spadkobierców, którzy po śmierci testatora będą musieli opłacić koszty postępowania spadkowego i koszty prawników oraz będą musieli odczekać minimum kilka miesięcy do oficjalnego zakończenia postępowania spadkowego zanim otrzymają spadek.

2.   Testament jest dokumentem publicznym. Testament po śmierci zmarłego należy złożyć w sądzie w ciągu 10 dni od otrzymania wiadomości o śmierci. Od tego momentu treść testamentu staje się dokumentem publicznym, do którego każdy może mieć dostęp.

3.   Łatwiej jest podważyć testament niż trust. W przypadku gdy spadkobiercy nie są zadowoleni z podziału majątku w testamencie mogą podjąć próbę podważenia ważności tego dokumentu w sądzie, co jest generalnie łatwiejsze w przypadku testamentu niż trustu. 

* Powyższa informacja ma charakter wyłącznie edukacyjny i w żadnym wypadku nie stanowi ani nie zastępuje porady prawnej

W celu uzyskania dodatkowych informacji po polsku zadzwoń aby umówić się na pierwszą BEZPŁATNĄ konsultację prawną:

727-538-4171

813-786-3911

Lub kliknij na poniższy link:

Prawo Spadkowe / Testamenty i Trusty na Florydzie – Pytania i Odpowiedzi